ZEYTİNBURNU MİTSUBİSHİ KLİMA SERVİSİ

Tercih edilen klimaların ihtiyacı karşılaması çok önemlidir. Öyle ki klimalar satın alınırken öncelikle hangi ortama göre alındığı odak noktadır. Eğer kullanılacak ortam küçük ise performansı yüksek bir klimaya gerek duyulmaz. Fakat klimanın kullanılacağı alan büyük ise etkisini görebilmek için performansı yüksek bir klimanın seçilmesi daha uygun olacaktır.

Yaz Aylarında Klima Kullanımı

Yaz aylarında klimalar insanların kurtarıcıları durumundadır. Ev ve iş yerlerinin vazgeçilmezi olan klimalar için klima markaları yaptıkları kampanya ve indirim fırsatlarıyla daha çok klima satışı yapmayı amaçlamaktadır. Klimaları kullanırken bize sağladığı avantaj ve tasarruf noktaları en dikkat çeken yerlerdir. Avantaj ve tasarruf bakımından dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

  • Klima montajlarınızı yetkili servisler tarafından yapılmalı

 

  • Klimanın çalışma performansı ve kullanım ömrünün artması için periyodik bakım ve kontrollerinin uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Yaz ayına girmeden önce klima bakımlarınızı yaptırmanız gerekmektedir.

 

  • Klima ayarları kış ayarlarından çıkıp yaz ayarlarına göre ayarlanmalıdır. Yaz sıcaklıklarına göre ayarlanacak klimanın sıcaklığın 6 – 7 derece düşük olmalıdır. Örneğin 40 derecelik bir sıcaklıkta 27-28 derece şeklinde ayarlanmalıdır.

 

  • Hava temizleme filtreleri belirli aralıklarla temizlenerek çalıştırılmalıdır.

 

  • İç ünite ve dış ünite önünde hava giriş ve çıkışlarında akışa engel olacak herhangi bir eşya veya nesne konulmamalıdır.

Yazın Klima Sıcaklık Değerleri

  • Klimanın A sınıfı olup olmaması 8 Enerji Tüketimi)
  • Klimanın BTU değerleri
  • Klimanın monte edileceği ortamın uygun olup olmadığı
  • Oda büyüklüğü ve tavan yüksekliği
  • Binanın izolasyonlu olup olmaması

Yaz aylarında klima ayarları kesinlikle yaz mevsimi ayarına getirilmeli ve soğutma özellikleri dikkate alınmalıdır. Yaz aylarında klimanın kaç derecede çalıştırılacağı dış sıcaklığın derecesine göre ayarlanmalıdır. Klima sıcaklığı düşürülürken düşürülen her bir derecenin elektrik tüketimine %10 olarak yansıdığını unutmamak gerekir. Elektrik tüketimindeki artışa üfleme hızının gereğinden çok tutularak etki ettiğini ve bu konuda da dikkatli olmamız gerektiği de bir gerçektir. Klimanın sıcaklık değerinin 24-25 derecede olması daha uygundur. Klima kullanılacağı ortam ve mekanlara göre çeşitlendirilmiştir. Ev, iş yerleri, hastane, spor salonları, kamu kuruluşları gibi ısı değerleri farklı ortamlar göre klimalar tercih edilmelidir.

 

 

Yazın Klima Kullanmak Herhangi Bir Hastalığa Neden Olur Mu?

Yaz veya kış fark etmeksizin klima kullanımı hastalık durumu oluşmaz. Fakat yaz aylarında aşırı soğuk olmaması gerekir. Aşırı soğuktan dolayı astım, bronşit, grip vb. hastalıklar ortaya çıkabilir.

Yaz Aylarında Klima Kullanımı Elektrik Faturasında Artışa Neden Olur mu?

Klima kullanımı yaz veya kış olmaksızın elektrik harcamalarına artış olarak yansır. Kullanılan klimanın sınıfı kullanılan enerji ile paralel olarak artış gösterir. Yüksek performanslı bir klima herhangi bir soğutma cihazına göre daha verimlidir. Klima sıcaklık değerleri rahatsız etmediği sürece ekonomik ve sağlıklı demektir. Kullanım klavuzu talimatlarına dikkat ederek yaz ayarlarında klimanızı kullanarak hem sağlığınızı hem de bütçenizi koruyabilirsiniz.

 

 

Klimanızın montaj, bakım ve tamiri için bizi 7/24 arayabilirsiniz

Sizinle gün içerisinde iletişime geçilecektir.

© Copyright 2020 Fika Yazılım

OurPrivacy Nike Dunk Low Off-White Pine Green Noticeexplains more about how we use your data, and your rights. But he is a high master for creating parasols and umbrellas art to which he dedicates himself with such tenacity that the minutest details must pass muster under a magnifying glass: Any deviation in the silk received from suppliers ends in a nightmare and renders impossible the making of an umbrella. These sites will be open at these hours until December 4, 2016.. Our team has experience that far surpasses their individual job requirements and has such passion for food and service,Cheap Yeezys 350 V2 Zebra that the end result is an experience of food, wine and services that simply exceeds guest expectations.. McMorris Rodgers led a group of GOP lawmakers in a Feb. With the upcoming redistricting, we have the opportunity to look at how the Council is structured. "We have all heard stories of the bloodsucking English reporters, and I experienced it," Jager says. We just need the means to do it," said Cuttler, who noted that, nearly a year into the pandemic, some hospitals still lack adequate protective gear and proper Cheap Yeezys 350 V2 Zyon staffing.