KAĞITHANE DEMİRDÖKÜM KLİMA SERVİSİ

Piyasaya çıktığı ilk zamanlar klimalar lüks tüketim malları arasındaydı. Zengin olan insanların ev ve iş yerlerinde kullandıkları klimaları artık her ev ve iş yerinde görmekteyiz. Klimalar artık lüks olmaktan çıkmış ve bir ihtiyaç haline dönüşmüştür. Yaz ve kış hayatımıza sağladığı kolaylıkları kadar riskleri de mevcuttur. Doktorlar doğru klima kullanımı olmadığı takdirde hastalıklara yakalanma riskinin yüksek olduğunu belirtmektedir. Bu nedenle periyodik klima temizliğinin yapılması sağlık açısından çok önemlidir. Klimaların periyodik bakımlarının yapılmaması sizi sağlık yönünden etkileyecektir. Klimanızı çalıştırdığınız anda içine yerleşmiş ve birikmiş toz ve bakterileri ortama geri üfleyerek sizi olumsuz yende etkileyecektir.

  Klima Kullanımı Nasıl Olur?

Havanın sıcaklığı veya soğukluğu insanları nefes alma noktasında rahatsız eder Nem düzeyinin azalması durumunda boğazda kuruluk ve gözlerde yanmasına neden olurken nemin artması ise bunaltıcı sıcaklık hissine ve uyku durumu içine girmenize neden olur. Bu nedenle içinde bulunduğumuz ortamın havasının temiz ve taze olması önem arz eder. Ortamdaki temiz hava ve kirli hava değişimini gerçekleştirecek hava dolaşımını sağlayacak bir klimanın olması gerekir. Kullanılacak olan klimanın iç ünitesinin sağlam bir duvara dış ünitenin de ulaşılması kolay bir yere ve arıza durumunda anında müdahale edilebilecek bir yerde konumlandırılması gerekir. Klima monte edilirken odak nokta su tesisatı, elektrik tesisatı ve dış üniteye yakın şekilde yapılması çok önemlidir. İkinci odak nokta ise klimanın kişileri olumsuz şeklide etkileyecek derecede üzerlerine üflemeyek şekilde monte edilmesi ve yaz aylarında tavana doğru kış aylarında ise yere doğru üfleyecek şekilde konumlandırılma ve bu noktalara dikkat edilerek çalıştırılmalıdır. 

   En Tasarruflu ve En Doğru Klima Kullanımı

 

  1. Klima alınacağı zaman enerji tüketimi bakımından A+, A++ ve A+++ sınıfı klima seçimine dikkat edilmelidir. Bu sınıftaki klimalar çalışırken daha az enerji kullanırlar.

 

  1. Klimalar her düşürülen bir derece elektrik üretiminde %10 daha fazla enerji kullanırlar. Bunun için klimalar rahat edilecek olan en yüksek sıcaklıkta çalıştırılmalıdır.

 

  1. Klimalardaki üfleme hızı yüksek tutulmamalıdır. Nemli günlerde klimanızı nem modunda çalıştırmak gereklidir.

 

  1. Klimaların ömrü kullanım durumlarına göre değişmektedir. Peryodik temizliği düzenli olarak yapılan klimaların ömrü daha uzundur. Fakat on yıldan eski olan klimalar yeni klimalara göre %40 daha fazla enerji kullanırlar. Buda fatura ödemedeki miktarınızı arttırır.

 

  1. Klimanızın iç ünite ve dış ünite hava giriş ve çıkışlarının serbest olması gereklidir.

 

  1. Klima filtrelerinin düzenli olarak temizlenmesi ve uzman ekip tarafından periyodik bakımları yapılmalıdır.

 

  1. Klimanızın siz olmadığınız zamanlarda değil de siz olduğunuz zamanlarda çalışması size ekonomik olarak dönüş sağlar.

 

 

    Neden KAĞITHANE Demirdöküm Klima Servisi?

 

%100 müşteri memnuniyeti esaslı çalışma disiplinimiz ile mutlu ve memnun müşterilerimiz arasında sizi de ekleyerek KAĞITHANE Demirdöküm Klima Servisi ailemize dahil etmek isteriz. Temel ilke edindiğimiz bu anlayış ile siz değerli müşterilerimize en doğru, en hızlı ve en kaliteli hizmet sunuyoruz. Bizi tercih etmeniz halinde İstanbul’un hangi semtinde olursanız olun 1 saat içinde yanınızdayız. Verdiğimiz destek sadece klima bakımı ve temizliği ile kalmamakta aynı zamanda uzman ekibimizle yedek parça ve klima montaj işlerinizi de büyük bir titizlikle yerine getiriyoruz.

 

 

 

Klimanızın montaj, bakım ve tamiri için bizi 7/24 arayabilirsiniz

Sizinle gün içerisinde iletişime geçilecektir.

© Copyright 2020 Fika Yazılım