FATİH KLİMA SERVİSİ

Fatih klima servisi olarak tavsiyemiz sizlere 6 ayda bir klima bakımlarınızı yaptırmanız yönündedir. Düzenli olarak bakımı yapılan klimalar ilerde yaşaması muhtemel büyük arızaların önüne geçecek diğer taraftan da yüksek performansta çalışmasını sağlayarak bulunduğunuz ortamın kolayca ısınmasını ve soğumasını sağlar. Buda faturanıza olumlu yönde yansıyacaktır. Klimalar yaz ve kış mevsimlerinde kullanılan cihazlar oldukları için farklı ısı değerlerine maruz kalmaktadır. Bu nedenle klimalar zaman içerisinde yıpranmaktadır. Klimalarda zamanla oluşacak yıpranmaların önüne geçmek için yılda en az iki kez düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda klima montaj konularında da profesyonel teknik ekibimizle montaj servisi yapılacak alana keşif’e gelerek montaj yapılacak alanı doğru olarak seçerek klimanızın montajını yapıyoruz. Doğru keşif sonucunda yapılan klima montajınız sayesinde klima performansınız üst düzeyde olmaktadır. 

Klimanın filtresini düzenli olarak temizleyerek cihazınızın sunduğu hava kalitesinin yüksek olmasını sağlayabilir ve bu sayede sağlığınızı koruyabilirsiniz. Klima filtre temizliği aynı zamanda, cihaza hava giriş-çıkışının kolaylıkla yapılmasına yardımcı olur ve ürününüzün fazla enerji tüketmesini engeller. Klimanızın performansını koruması için klimanızın hava filtresini 2 haftada bir temizlemelisiniz.

Filtre temizliği, klimanızın modeline göre farklılık gösterebilir. Klimanızın modeli ne olursa olsun, filtre temizliğine başlamadan önce ilk olarak klimanızı kapatmalısınız. Cihazınızda “Yıkanabilir Toz Filtresi” varsa ürünün kapağını açmalı ve filtreyi çıkarmalısınız. Eğer ürününüzde “Kolay Çıkarılabilir Filtre” varsa klimanın üstünde bulunan filtreyi hafifçe kendinize doğru çekerek çıkarmalısınız. Filtrelerde biriken tozları da elektrikli süpürgeyle ya da suyla yıkayarak temizleyebilirsiniz. Filtreleri kurumaları için doğrudan güneş ışığı altında bırakmamaya özen göstermeli ve tamamen kuruduklarına emin olduktan sonra yerlerine takmalısınız.

Klima Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

  • Klimanızın uzun ömürlü olması ve performansını koruması için temizliğine dikkat etmelisiniz. Klimanızın bakımını her yıl yaptırarak ve klima temizliğini düzenli olarak yaparak cihazınızın performansını ve sunduğu hava kalitesini korumasını sağlayabilirsiniz.

Hangi Durumlarda Servis Gerekir

  • Herhangi bir hasar (hata mesajı görüntülenirse, yanık kokusu varsa, anormal sesler geliyorsa, klima soğutma ve ısıtma yapmıyorsa ya da su sızıntısı) varsa klimaya dokunmayın OFF konumuna alın ve servis çağırın.
  • Fan ızgarası hasar görmüşse,
  • İç ünitede düşme tehlikesi varsa,
  • Dış ünitede devrilme tehlikesi varsa bu gibi durumlarda servisi arayarak yardım isteyebilirsiniz.

 

Klimanızın montaj, bakım ve tamiri için bizi 7/24 arayabilirsiniz

Sizinle gün içerisinde iletişime geçilecektir.

© Copyright 2020 Fika Yazılım