EYÜP KLİMA SERVİSİ

Eyüp Klima Servisi olarak biz sizlere en iyi hizmeti sunuyor ve tüm süreçlerde sizin yanınızda oluyoruz. Klimanızın kullanımı ve evde yapacağınız bakımlar hakkında sizleri bilgilendiriyoruz.

 

Basit Klima Temizliği Ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde evlerin vazgeçilmezi haline gelen klimalar hem ısınma amaçlı hem de yaz sıcaklarında serinleme amaçlı kullanılıyor. Ortalama bir klima her iki kullanımda da içinden yüksek debide hava üfleyerek ısıtma ve soğutma yapıyor.

 

Klimalardan Gelen Kötü Kokular

Klimalar ısınma ve soğutma amaçlı her mevsim kullanılabilmekte. Ancak kullanım sıklığına bağlı olarak 6 ay ila 1 yıl içerisinde kullanıcılar kokudan şikâyetçi olmaktalar. Bilinçsiz veya yanlış kullanımlar ile oluşan kokular dayanılmaz noktalara ulaşmadan önlem alınmazsa sağlığı da olumsuz etkileyecek noktalara varabiliyor.

 

Klimalardaki Kokular Nasıl Engellenir?

Klimaların kullanıldıkça koku yaymalarının sebebi bir noktada doğru çalıştıklarının da işareti. Yüksek debilerde hava çekip üfleyerek sıcak ve soğuk hava sirkülasyonu sağlayan klimalar kapaklarının altında filtre bulundurmakta. Bu filtreler bulunduğumuz ortama partikülsüz hava üflemek için kullanılmaktalar. Haliyle uzun süre kullanılan klimaların filtrelerinde biriken partiküller kötü kokulara sebep olabilmekte.
Kötü kokuların oluşmasını önlemek veya mümkün olduğunca geciktirmek için klima kullanılan odalarda sigara içilmemeli, dumana sebep olabilecek eylemler gerçekleştirilmemeli ve klimanın olduğu odalar düzenli olarak havalandırılmalıdır.

Alınan bu önlemler ile koku yapma ve filtre kirlenmesi gibi durumlar geciktirilebilecektir. Klimanın ömrünün uzaması, sağlıklı hava solunması ve koku unsurlarının oluşmaması için de klimaların, kullanıldığı zamanlarda, 2 haftada bir temizlenmesi gerekmektedir.

 
Doğru Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Klimalar hassas elektronik donanıma sahip aletlerdir. Düzenli temizlikleri yapılacağında kullanım kılavuzlarında belirtilen direktiflere göre kapakları açılarak ön filtrelerine erişim sağlanmalıdır. Klimalarınızı kullandığınız zamanlarda 2 haftada bir temizlemek için bu filtreyi temizlemeniz ve klima kullanım talimatlarına uymanız yeterli olacaktır.

 

 Klima Filtreler Evde Temizlenirken İzlenecek Adımlar

  • Klimanızın ön kapağını açarak ön filtresine ulaşın.
  • Filtreyi dikkatlice yerinden çıkartın ve lavaboda su ile nazik bir şekilde yıkayın.
  • Kullanılan suyun ılık olması ve deterjan ve temizlik ürünlerinin kullanılmaması gerekmektedir.
  • Temizlenen klima filtresini güneşte veya uygun bir ortamda kurutun.
  • İhtiyaç halinde filtrenin akasındaki klima bölgesini elektrik süpürgesi ile orta ölçekte çektirebilirsiniz.
  • Kuruyan filtreyi kullanım talimatına göre yerine takarak klimanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Klimanızın montaj, bakım ve tamiri için bizi 7/24 arayabilirsiniz

Sizinle gün içerisinde iletişime geçilecektir.

© Copyright 2020 Fika Yazılım