ESENLER SAMSUNG KLİMA SERVİSİ

Klimalar insanları mevsimsel olarak oluşan sıcak ve soğuk hava şartlarında kapalı ortamlarda istenilen konforu sağlamak için kullanılan elektronik cihazlardır. Maksimum verim almak için klima temizliği çok önemlidir. Periyodik bakımları dışında gerektiği zamanlarda filtre temizliğinin de yapılması gerekir. Bu noktada ESENLER Samsung Klima Servisi olarak siz değerli müşterilerimizin 7/24 saat hizmetinizdeyiz. Klimanızın montajından periyodik bakımına kadar olan süreçleri uzman ekibimizle yönetiyor ve size daha konforlu bir hayatı sunuyoruz. Bizi aradığınız takdirde 1 saat içinde yanınızdayız.

Klimanın Sağlığa Zararı Var mıdır?

Düzenli olarak periyodik balımı yapılan klimaların sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Fakat klimanın montajından kurulumuna kadar tüm detaylar gözden geçirilmeli ve uzman bir ekipten yardım alınmalıdır. Klima montajı yapılırken üfleme kanatları kesinlikle insanların üzerine üfleyecek şekilde yapılmamalıdır. Oda sıcaklığını soğutmak için ortam havasına göre ayarlanmalıdır. Örneğin 27-28 derece sıcaklık için 20-24 dereceye ayarlanmalıdır. Klimalar yanlış kullanıldığı ve periyodik bakımları yapılmadığı takdirde iç ünite içinde biriken toz ve bakteriler klima çalıştığı andan itibaren ortama geri üflenecektir. Bu da alerjik rahatsızlıklar ve solunum hastalıklarına neden olacaktır.

Klima Bakımlarının Servis Tarafından Yapılmasının Önemi

Klimadan tam performans alabilmek ve enerji sarfıyatı yaşamamak için kaliteli ürün, kaliteli montaj ve kaliteli servis önemlidir. Uzman bir ekip tarafından yapılmayan montaj ilerleyen zamanlarda klimanızde performans düşüklüğüne neden olacaktır. Klimanızdan tam verim almanız için ısı yüzeylerinde birikmiş olan toz ve bakterilerin temizlenmesi ve periyodik bakımların yapılması gerekir. Bu nedenle klimanızın yılda 2 defa uzman bir ekip tarafından temizliğinin yapılması gerekmektedir.

 

Klima Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Klima alırken hem verimlilik hem de enerji tasarrufu için A+, A++ veya A+++ serileri tercih edilmelidir.
 2. Klimanın montaj edileceği odanın ısı izolasyonu çalışma kapasitesi ve elektrik tüketimi de o kadar az olacaktır.
 3. Klimanın çalıştığı ortamda kapı ve pencereler kapalı olmalı, pencerelerin perdeleri kapalı tutulma ancak ara ara oda havalandırılarak içerdeki havanın kuruması önlenmeli
 4. Klimanın iç aksanları, filtresi, zamanla tozu ve bakterileri içine hapseder. Bu durum zamanla klimanızın verimli çalışmasını engeller ve klimanız yıpranır. Oluşan toz ve bakteriler klimanızın verimli çalışmasını engellemekle kalmaz aynı zamanda birçok hastalığa da davetiye çıkartır. Bu nedenle klima bakımlarınızın uzman bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir.
 5. Klimalar konfor için üretilmiş elektronik cihazlardır. Hava filtrelerinin düzenli olarak haftada bir kez aksatmadan temizliği yapılmalı
 • Klimanın üflediği hava, yakın mesafeden bir insanın vücuduna doğrudan vurmamalıdır.
 • Ortamlar yavaş soğutulmalıdır. Ani sıcaklık değişimlerinden kaçınılmalıdır.
 • Oda ısısı 21-25 derece arasında tutulmalıdır.
 • Nem oranı %60-70 arasında olmalıdır.
 • Klimalı ortamlarda sigara ve nargile gibi nikotin ve tütün vb. maddeler kullanılmamalı
 • Uyurken klima çalıştırılmamalı veya klima önünde uyunmamalıdır.

 

Klimanızın montaj, bakım ve tamiri için bizi 7/24 arayabilirsiniz

Sizinle gün içerisinde iletişime geçilecektir.

© Copyright 2020 Fika Yazılım