ESENLER KLİMA SERVİSİ

Klima bakımı yaz ve kış aylarında her ortamda kullandığımız için sağlığımız açısından önemlidir. Klimaların kullanımı sırasında bakımı yapılmadığı için sonrasında büyük maliyetlere neden olmaktadır. İlk günkü performansında çalışması için bakımlarının yapılması çok önemlidir.

Klima Bakımının Faydaları

 • Klimaların kullanım ömrü için mekanik parçalar bakım sırasında kontrol edilir. Gerekli temizlik ve müdahaleler yapılır. Böylelikle klimanızı daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz.
 • Klimalar ortamdaki havayı alarak ısıtma veya soğutma yoluyla geri ortama kazandırır. İçine aldığı havada yer alan toz parçacıklarını filtreler yardımı ile toplar. Zamanla biriken toz içerisinde bakteriler oluşmaya ve büyümeye başlar. Bakımı yapılmayan ve filtreleri temizlenmeyen klimalarda yaşayan bakteriler dışarıya üflenen hava ile yaşam alanlarına ulaşarak hastalıkların oluşmasına neden olur.
 • Bakımı yapılan klimalar çalışırken daha az enerjiye ihtiyaç duyar ve buda faturanıza yansır.
 • Bakımı yapılan klimalarda küçük arızalar giderilerek daha büyük arızaların oluşması önlenir.
 • Klimalardaki filtreler zamanla tıkanır ve hava akışı da buna paralel olarak azalma gösterir. Performansın artması için klimaların bakımının düzenli olarak yapılması gerekir.

 

Klimaların Bakım Aşamaları

 • Öncelikle tüm ölçümler yapılır.
 • Gaz basıncı ve miktarı gerek görülür ise ölçülür ve güçlendirilir.
 • Tüm elektrik bağlantıları ile voltaj ölçümleri de kontrol edilir.
 • Ön filtre temizliği yapılır ve gerektiğinde de değiştirilir.
 • Fan ve pervaneler kimyasal sıvı ile yıkanır.
 • Tüm dahili kurulum soket bağlantılarının kontrolü yapılır ve bir sorun varsa müdahale edilir.
 • Isı verimliği ölçülür ve gerekli ayarlamalar yapılır.
 • Sızıntı ve aşınma olup olmadığı kontrol edilir ve gerek görülürse müdahale edilir.
 • Ses ölçümü yapılır. Bir problem varsa ayarlamalar yapılır.
 • Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra çalışma testi ve ölçümler tekrar yapılır.

Esenler klima servisi olarak bahsettiğimiz tüm aşamaları profesyonel bir şekilde yürütüyor ve ihtiyacınız noktasında müdahalelerde bulunuyoruz.

Klima Bakım Aralığı

Klimalarınızın bakım aralığı yılda en az iki olmalı ve uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Klimanızın kullanın sıklığına göre bu sayı 3 ya da 4 şeklinde de yapılabilir.

 

 

 

BAKIM ARALIĞI

 

Bakım aralığı yılda en az 2 kez olmakla birlikte, kullanım sıklığına bağlı olarak her 3-4 ayda bir yapılabilir.

 

Klimanızın montaj, bakım ve tamiri için bizi 7/24 arayabilirsiniz

Sizinle gün içerisinde iletişime geçilecektir.

© Copyright 2020 Fika Yazılım

OurPrivacy Nike Dunk Low Off-White Pine Green Noticeexplains more about how we use your data, and your rights. But he is a high master for creating parasols and umbrellas art to which he dedicates himself with such tenacity that the minutest details must pass muster under a magnifying glass: Any deviation in the silk received from suppliers ends in a nightmare and renders impossible the making of an umbrella. These sites will be open at these hours until December 4, 2016.. Our team has experience that far surpasses their individual job requirements and has such passion for food and service,Cheap Yeezys 350 V2 Zebra that the end result is an experience of food, wine and services that simply exceeds guest expectations.. McMorris Rodgers led a group of GOP lawmakers in a Feb. With the upcoming redistricting, we have the opportunity to look at how the Council is structured. "We have all heard stories of the bloodsucking English reporters, and I experienced it," Jager says. We just need the means to do it," said Cuttler, who noted that, nearly a year into the pandemic, some hospitals still lack adequate protective gear and proper Cheap Yeezys 350 V2 Zyon staffing.