ESENLER DAİKİN KLİMA SERVİSİ

Klimalar, kapalı ortamlarda kullanılan cihazlardır. Kapalı ortamlardaki havanın nem oranını ve sıcaklık değerini kontrol ederek o nem ve sıcaklığa göre ortamdaki hava sirkülasyonunu sağlarlar. Aslında klimalar mekandaki iklim kontrolünü gerçekleştirmek için ortamdaki havayı emerek temizler ve istenilen sıcaklık değerine kavuştuktan sonra temizlediği havayı tekrar ortama verirler. Soğuk ve sıcak hava sirkülasyonu yapan her elektronik cihazlarda bu işlem uzun süre tekrarlandığı için olumsuzluklar yaşanabiliyor. Herhangi bir olumsuzluk yaşamamak için klima temizliğinizi aksatmamanız gereklidir. Yaz sezonu başı ve yaz sezonu sonu mutlaka uzman bir ekip tarafından klima temizliğinizi yaptırmalısınız.

Klima temizliğinizi yaptırmak sadece konforlu yaşamanızı sağlamaz aynı zamanda kendinizi bakterilerden de korumuş olursunuz. Çünkü sıcak ve soğuk hava sirkülasyonu sırasında klimalar temizlenmediği takdirde içinde biriken toz ve bakteriler zaman içinde etrafa yayılan kötü kokunun yanında küf ve mantar gibi bakterilerinde yuvası olacak ve buda sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Sağlığı tehdit eden kısım sadece bu değildir. Yıllık bakımı yapılmayan klimalar Lejyoner Hastalığına da davetiye çıkartır. Lejyoner hastalığına neden olan bakteriler nemli ortamlarda yaşar ve çoğalırlar. Klima çalıştığı zaman içine yerleşen bakterilerin dışarıya üflenmesi insanların bu bakterileri soluyarak akciğerlerine yerleştiği bunun sonuncunda da üst solunum yollarından sonra zatüreye kadar pek çok hastalığın haberci olmaktadır. ESENLER Daikin Klima Servisi olarak memnun ve mutlu müşterilerimiz arasında sizleri de görmek isteriz. Sizlere bir telefon kadar yakınız.

Klima Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima temizliğinin yetkili kişi tarafından yapılması gerekmektedir. Klimaların dış temizliği ve filtre temizlikleri kullanıcılar tarafından yapılsa da klimanın iç temizliğinin özel ekipman ve kimyasal ilaçlar kullanılarak yapılmalıdır. Klimanın özel ekipman ve kimyasal ilaçlar ile temizliği için ESENLER Daikin Klima Servisini arayabilirsiniz.

 • Evaporatör, konderser ve filtrelerinin uzman ekip tarafından kotrol ve temizliğinin yapılması
 • İç ünite ve dış ünitede yer alan fanların temizliği
 • Drenaj hatlarının kaçak, eğim kontrolü ve temizliği
 • Bakır boru hattı izolasyon kontrolü ve temizliği
 • İç ünite ve dış ünitede bulunan elektronik kart, soket ve klemenslerin kontrolü
 • Performans testlerinin yapılması
 • Fan motorlarının yataklarının kontrolleri ve motorların yağlanması ve sızan yağın silinmesi, fan kanatlarından sızan yağlar silinmezse üzerlerine toz ve bakteriler birikerek balansların bozulmasına ve hava akılının engellenmesine neden olur
 • Fan motoru kontrolünden sonra fanın şafta iyi şekilde sıkıştırılıp sıkıştırılmadığının kontrol edilmesi çok önemlidir.
 • Fan ve şaftın yerinin iyi ayarlanması gereklidir. Aksi takdirde kanatlarda eğilip bükülme meydana gelir.
 • Dönme sırasında balans iyi olması yoksa yatakta aşınma ve aşırı gürültü meydana gelir
 • Hava kanalı damperleri, toplayıcı ve dağıtıcı menfezlerinde uzman bir ekip kontrolünden geçmesi önemlidir.

 

Klimanızın montaj, bakım ve tamiri için bizi 7/24 arayabilirsiniz

Sizinle gün içerisinde iletişime geçilecektir.

© Copyright 2020 Fika Yazılım

OurPrivacy Nike Dunk Low Off-White Pine Green Noticeexplains more about how we use your data, and your rights. But he is a high master for creating parasols and umbrellas art to which he dedicates himself with such tenacity that the minutest details must pass muster under a magnifying glass: Any deviation in the silk received from suppliers ends in a nightmare and renders impossible the making of an umbrella. These sites will be open at these hours until December 4, 2016.. Our team has experience that far surpasses their individual job requirements and has such passion for food and service,Cheap Yeezys 350 V2 Zebra that the end result is an experience of food, wine and services that simply exceeds guest expectations.. McMorris Rodgers led a group of GOP lawmakers in a Feb. With the upcoming redistricting, we have the opportunity to look at how the Council is structured. "We have all heard stories of the bloodsucking English reporters, and I experienced it," Jager says. We just need the means to do it," said Cuttler, who noted that, nearly a year into the pandemic, some hospitals still lack adequate protective gear and proper Cheap Yeezys 350 V2 Zyon staffing.