BÜYÜKÇEKMECE RUBENİS KLİMA SERVİSİ

Birkaç yıl öncesine kadar lüks bir tüketim malı olarak görülen günümüzde ise her yerde karşılaştığımız klimalar buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası gibi hayatımızın vazgeçilmezleri listesindeki yârini sağlamlaştırdı. Klimalar montajından bakımına elektrik bağlantılarından sistem basıncına kadar bazı riskler taşımaktadır. Klima ile ilgili yapılacak en küçük işin uzman birinin elinden geçmesi şarttır. Alanından uzman birisinin elinden geçen klimalarda daha fazla hasar oluşabilmektedir. Uzman yardımı olmadan yapılacak işler ise ünitelerin yüzeysel bakımı ve filtre temizliğidir. Bu temizlikleri de kullanma talimatına göre yapmaları gerekmektedir. Diğer işlemlerin kesinlikle uzman bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir.

Klima Tamirinin Yapım Aşamaları

Arızalanan klimalarda öncelikle klimanın kumanda ve kart kontrolü yapılır. Eğer kumanda arızalı ise tuş takımları değiştirilerek sorun giderilir. Kumanda tuş takımı değiştirildiğinde de çalışmıyorsa yeni bir kumanda verilir. Arıza tespiti yapıldıktan sonra parçaların doğru şekilde takılması gerekir. Burada ekimin ne kadar yetkin olduğu da çok önemlidir. Bazen arızalar klimanın ünitenin iç kısmında oluşur. Klimanın tüm parçalarının eksiksiz olarak bilinmesi gerekmektedir. Tamir sırasında drenaj borusu ve sistemi de kesinlikle kontrol edilmelidir.  Belirtilen tüm kontrollerin yapılması klimanızın daha verimli çalışmasını sağlar.

Klima Arızaları

Yaz aylarında büyük kolaylıklar sağlayan klimalar bakımları yapılmadığı takdirde arızalanabilmektedir. Önemli olan şey klimanın arızalanması durumunda uzman bir ekip tarafından müdahale edilmesidir. Klimalar kış aylarına oranla yaz aylarında daha çok ihtiyaç duyulur. Klima en çok yaz aylarında yoğun olarak çalıştığı için gaz basıncı düşer. Bu durumun geç fark edilmesi halinde cihazın kaybına yol açabilecek kadar tehlikeli olabilir. Klimanın sigortası atmış veya gaz vana kapanmış olabilir. Klimanın bu durumlarda çalıştırılması halinde klima kırmızı ışık vasıtasıyla sinyal verir. Böyle bir durum ile karşılaşılması halinde gaz akışı kontrol edildikten sonra hemen uzman bir ekipten yardım alınmalıdır. Bu durum sigortanın atması veya gaz vanasının kapanması durumunda geçerli değildir. Aynı zamanda havalandırma filtresinin tıkanması durumunda da yaşanabilir.

Klima Tamiri Ne Kadar Sürer?

Klima tamiri arızanın giderilmesi büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir. Klima sadece iç ünite temizliğinden kaynaklanan bir sorun varsa tamir işlemi de kısa zamanlı olarak bitecektir. Fakat klimanın elektrik aksanında herhangi bir sorun var ise bunun tamiri daha fazla zaman almaktadır. Klimanın tamir süresiye ilgili net bir süre yoktur.

Klima Tamiri Maliyeti Nedir?

Klima tamiri ücretleri net değildir. Net olmamasının sebebi ise tamir işleminin hangi bölümde yapılacağı, parça değişimine ihtiyacın olup olmayacağı, gerekli ise hangi parçanın değiştirileceği ve o parçanın ücreti vs. pek çok unsura göre fiyatta değişir. BÜYÜKÇEKMECE Rubenis Klima Servisi olarak piyasaya göre fiyat politikası ile hareket ediyoruz. Müşterimizin mali durumlarını da göz önünde bulunduruyoruz.

Klimanızın montaj, bakım ve tamiri için bizi 7/24 arayabilirsiniz

Sizinle gün içerisinde iletişime geçilecektir.

© Copyright 2020 Fika Yazılım