BÜYÜKÇEKMECE KLİMA SERVİSİ

Büyükçekmece klima servisi olarak biz artık evlerde ve ş yerlerinde ihtiyaç haline gelen klimalarınızın bakım ve onarımlarını eksiksiz olarak yapıyor ve size yüzde yüz hizmeti sunuyoruz. Profesyonel ekibimiz ihtiyacının olan tüm hizmetleri sizlere sunuyor.

Klimaların kullanımı noktasında dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. İş yerlerinde klimaların bakımı daha düzenli olarak yapılırken evlerde bu konuya çok fazla önem verilmediğini görüyoruz. Evlerde klima temizliğinin ihmal edilmesine sebep olarak hem tasarruf sağlamak hem de çok fazla kullanılmadığı gösterilmektedir. Klimalarda bir problem yaşanmadığı sürece bakımları konusunda herhangi bir çalışma yapılmamaktadır. Klimaların çalışma aralıkları temizliği ile alakalı bir durum değildir. Klimaların yılda en az iki kez bakımlarının yapılması gerekmektedir. Önerildiği gibi yılda iki kez bakımları yapılan klimalar çalışırken hem daha az enerjiye ihtiyaç duyacak hem de daha sağlıklı şekilde çalışacaktır.

İş yeri veya ev farketmesizin kullanılan klimalar nedeniyle sık sık hasta olan insanlar vardır. Bunun nedeni ise soğuk havanın tavana değil de direk kişilere doğru gelmesidir. Fan pervaneleri ve hava filtresinin düzenli olarak temizlenmemesi diğer bir faktördür. Klima temizliği en çok kullanıldığı yaz ve kış aylarının başlangıcında yapılmalıdır. Bakımı yapılmayan klimalar ilerde daha büyük sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Bunun maliyetleri de o derece büyük olmaktadır.

Klimaların bakımlarının yapılması öncelikle sağlık için çok önemlidir. Klima temizliğinin profesyonel bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir. Profesyonel bakım dışında kullanıcıların yapması gereken haftalık bakımlarda önemlidir. Evde kolaylıkla yapılacak olan bu bakımlar klimanızın çalışmaya başlamasından sonra hastalıkların oluşmasına önleyecektir. Evde yapacağınız bakımlar;

Hava filtresi;

  • Musluk altına tutularak yıkanır.
  • Elektrik süpürgesiyle temizlenebilir.
  • Sıcak su ile yıkamak gerekirse su sıcaklığı 50 °C üzerine çıkarılmamalıdır.
  • Çitilenmemelidir.
  • Güneşte kurutulmamalıdır.
  • Asılarak kurutulmamalıdır.
  • Klima kesinlikle filtresiz çalıştırılmamalıdır.

Evde kendinizin de kolaylıkla yapabileceğiniz bu işlemlemler size daha sağlıklı bir yaşam alanı sunacaktır.

 

 

 

 

Klimanızın montaj, bakım ve tamiri için bizi 7/24 arayabilirsiniz

Sizinle gün içerisinde iletişime geçilecektir.

© Copyright 2020 Fika Yazılım