BAHÇELİEVLER KLİMA SERVİSİ

Bahçelievler klima servisi olarak hayatınızın bir parçası haline gelen klimalarınızın her türlü ihtiyaçlarında yanınızdayız. Klimaların iyi seviyede ısıtma ve soğutma yapması yapabilmesi iç ve dış hava sıcaklığına bağlıdır. Dış hava sıcaklığı düşükse klimanın ısıtma performansı da düşer.

Klimalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır. Konutlardan araçlara, işyerlerinden eğitim mekanlarına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadırlar.

 

Klima Nasıl Çalışır?

Klimaların iyi seviyede ısıtma ve soğutma yapması yapabilmesi iç ve dış hava sıcaklığına bağlıdır. Dış hava sıcaklığı düşükse klimanın ısıtma performansı da düşer. Klimalar dış hava sıcaklığının 7-9 derece olduğu zamanlar daha ekonomik çalışan cihazlardır. Kış aylarında ılık geçen zamanlarda ilk bahar ve sonbahar aylarında diğer ısıtıcıların yerine kullanılmaktadır.

Sağlık koşullarına uygun ideal ısıtma ve soğutma sağlayan klimalar ısı pompası özelliği ile 0 c nin üzerindeki sıcaklıklarda çok ekonomik ısıtma sağlarlar. Havadaki nemi alarak ideal konfor şartlarını oluştururlar. Otomatik sıcaklık kontrolü ile ortamın ısısını ölçerek arzu edilen sıcaklık derecesi elde edilene kadar çalışmayı sürdürerek dış hava şartlarına rağmen iç ortamdaki ısıyı sabit tutarlar.

Otomatik ve mekanik hava yönlendirme kanatçıkları sayesinde havayı sağa sola, aşağı yukarı homojen bir biçimde dağıtırlar. Böylece klimadan kaynaklanan rahatsızlıklar da önlenmiş olur. FUZZY konumunda mikroişlemci kontrolü ile kullanıcı alışkanlıklarını belirleyerek sıcaklık ayarı ve fan hızı seçimini hafızadan yapabilmektedir. Antibakteriyel filtreler kullanıcı tarafından hiçbir zorluk çekilmeden sökülüp yıkanabilir şekilde yeniden tasarlanmıştır. SLEEP (uyku) konumunda uyku için ideal konfor şartları oluşturularak ortam ısısı 7 saate kadar kontrollü olarak azaltılıp artırılmaktadır. Ortamın ısı değerini kumandadan öğrenebilmekteyiz.

 

Klimanızın montaj, bakım ve tamiri için bizi 7/24 arayabilirsiniz

Sizinle gün içerisinde iletişime geçilecektir.

© Copyright 2020 Fika Yazılım