AVCILAR KLİMA SERVİSİ

Avcılar klima servisi olarak klima sistemlerinde verdiğimiz kalite hizmet anlayışıyla siz değerli müşterilerimizin yanındayız. Hayatımızı kolaylaştıran elektronik cihazların her türlü bakım ve onarımını gerçekleştiriyoruz. Klimalar hayatımızı yaz kış kolaylaştıran ve konforu sağlayan cihazlardır. Klima sistemleri olarak hem yaz hem de kış aylarında rahatlıkla kullanılır. Konutlardan iş yerlerine okullardan araçlara kadar hayatımızın her noktasında kullanılıyor. Klima ilk zamanlardaki lüks algısından çıkmış ve zaruri bir ihtiyaca dönmüştür. Klima sistemleri kurulumundan bakım ve onarımına kadar profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Avcılar klima servisi olarak klimalarınızın montaj, bakım, onarım ve yedek parça hizmetlerini %100 memnuniyet anlayışımız ile siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Klima sistemleri teknolojinin gelişmesiyle bir üst seviyeye çıkmıştır. Klima sistemlerindeki gelişmeleri tam olarak bilmediğimiz için pahalı olduğunu düşünüyoruz. Bunun aksine gelişen teknoloji ile klima sistemleri oldukça ekonomik bir hal geldi. Buna paralel olarak ısıtma ve soğutma maliyetleri de daha da azaldı. Yeni klimalar ile az enerji ve kaliteli hava akışı sağlanır duruma gelmiştir.

Klima Soğutma İşlemini Nasıl Yapar?

Klimalarda kompresör, yoğunlaştırıcı, ısı çekici gibi parçalar bulunmaktadır. Bu parçalar klimaların soğutma işlemini gerçekleştirmesindeki ana parçalardır. Klimalar ortamda bulunan havayı alarak sıcaklığı istenilen seviyeye ulaştırmak için kullanılmaktadır. Klimaların hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanılması bazıları için kafa karıştırıcı bir sistem olarak görülmektedir. Bunun başlıca sebebi klimaların ortam ısısını düzenlemesidir. Klimalarda bulunan ve R410 adı verilen özel soğutucu akışkanın buharlaşma ve yoğunlaşma özelliklerinden yararlanılarak odada bulunan ısının dışarıya çıkarılmasını sağlayan klimalar iç üniteden geçen gaz ortamındaki sıvının emilerek buharlaşmasını sağlamakta ve ortamdaki havayı soğutmaktadır.

 

Klimalar Isıtma İşlemini Nasıl Yapar?

Klimaların çalışma şekline baktığımız zaman elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirmediğini görüyoruz. Sanılanın aksine ortamda bulunan havayı emerek ısıya çevirip daha sonra tekrar ortama üfler. Klimalar ısıtma veya soğutma işlevini yerine getirirken elektirik doğrudan enerjini kullanmaz. Tamamen ortamdaki havayı kullanarak ısıtma veya soğutma yapar. Bu nedenle klimalar yıllık bakım ve onarımları yapıldığı takdirde hem çok kullanışlı hem de verimli elektronik cihazlar olarak hayatımızdaki yerini almaktadır.

Klimanızın montaj, bakım ve tamiri için bizi 7/24 arayabilirsiniz

Sizinle gün içerisinde iletişime geçilecektir.

© Copyright 2020 Fika Yazılım